ZigZag Haus

Typ projektu

Rezidenční,

komerční v parteru

Architekt

Müller Reimann Architekten; Pelčák a partner architekti

Lokalita

Praha 7 – Holešovice,

„Malý Berlín“

Realizace

Dokončení 2026

Velikost

32–150 m²,

75 bytových jednotek

 

Projektový web

ZigZag Haus 

ZigZag Haus je pokračováním úspěšné spolupráce Karlín Group s předními architekty na kultivaci městských čtvrtí. Moderní obytný blok navržený na místě bývalého brownfieldu německým ateliérem Müller Reimann Architekten společně s českým studiem Pelčák a partner architekti reprezentuje svým charakterem urbanistickou strukturu a životní styl Holešovic. Objekt s zig-zag fasádou, obloženou barevnou keramikou s odkazem na architektonickou historii místa, je designovým elementem, který určuje nové měřítko, dynamiku a styl dříve opomíjeného koutu Holešovic. Spolu se supermoderním vlakovým viaduktem, situovaným podél bloku, vytvoří nový pěší veřejný prostor, maximálně funkční a přitom klidný.

Thomas Müller Ivan Reimann Architekten

 

Oceňovaný německý ateliér, působící především v Berlíně, se specializuje na projekty v městském kontextu, které jsou součástí stávající struktury a vyžadují pečlivé studium lokální historie, citlivou konfrontaci starého a nového. Portfolio ateliéru zahrnuje komplexní novostavby, rekonstrukce v souladu s památkovou ochranou i urbanistické plány. 

Optimálně navržené vnitřní i venkovní prostory v kombinaci s udržitelnými technologiemi zajišťují zdravé a ekologické bydlení. Zelené střechy pomáhají s tepelnou regulací, zodpovědné zadržování odpadních vod, tepelná izolace a větrání s rekuperací tepla snižují náklady na bydlení.

 

Pelčák a partner architekti

 

Práce tohoto předního českého architektonického studia vyrůstá ze zájmu o město jako urbanistický, kulturní a historický fenomén. Spektrum jejich projektů zahrnuje novostavby a jejich soubory – mnohdy typologicky i technologicky náročné a investičně i měřítkem velké – přestavby a rekonverze a různé druhy urbanistických plánů.