Kotelna
Project picture

Typ projektu

Administrativní

Architekt

Claudio Silvestrin

Lokalita

Pernerova 652/55,
Praha 8 – Karlín

Realizace

2004

Velikost

1 368 m²

Ocenění

Best of Realty 2004,

Best of Realty 2024

Konverze parní elektrárny z 19. století v administrativní budovu je další z intervencí Karlín Group v tepajícím Karlíně. Na původní využití objektu odkazuje nejen název, ale i mnoho zachovalých prvků včetně vysokého cihlového komína, vystupujícího nad okolní střechy. V duchu typického designu architekta Claudia Silvestrina se otevřený interiér proměnil v dynamický tříúrovňový moderní kancelářský prostor s centrálním atriem, které umocňuje přirozené světlo, přicházející skrz velkoplošná okna.

Claudio Silvestrin

 

Italský architekt Claudio Silvestrin založil roku 1989 v Londýně studio Claudio Silvestrin Architects, od roku 2006 s pobočkou v Miláně. Za svá díla získal řadu mezinárodních ocenění, je uznávaným mistrem soudobého minimalismu. Mezi jeho nejvýznamnější realizace patří Muzeum moderního umění v Turíně nebo síť obchodů Giorgio Armani.

S minimalistickým designem interiéru kontrastují reminiscence průmyslového dědictví – komín, velký světlík, původní fasáda a okna. Komínová prostora byla ponechána v celé šířce a výšce prázdná, aby se stala výstavní galerií: filtrem mezi vnějšími a vnitřními pracovními prostory.