Student House
Project picture

Typ Projektu

Rezidenční

Architekt

Pavel Hnilička Architects
+ Planners

Lokalita

Na Zátorách 1625/1,
Praha 7 – Holešovice

Realizace

2020

Velikost

19 597 m²,

539 jednolůžkových a dvojlůžkových pokojů

Ocenění

Best of Realty 2020

První novodobé studentské koleje v Praze poskytují svým obyvatelům standard, o jakém se dříve ani nesnilo. Studentský dům z dílny úspěšného českého studia Pavel Hnilička Architects+Planners se hlásí k velkoměstskému stylu. Jednoduché, světlé fasády na uliční čáře, výrazné nároží a prosklený parter, stromořadí – tím vším přispívá k městskému prostředí Holešovic.

Pavel Hnilička Architects+Planners

 

Pavel Hnilička Architects+Planners je produktivní a úspěšná kancelář architekta Pavla Hniličky, který se už 25 let věnuje nejen architektuře, ale i plánování a rozvoji měst. Daří se mu v soutěžích, napsal několik publikací (Sídelní kaše) a dokumentů (Pražské stavební předpisy). Kancelář se autorsky podílela na zdařilých rezidenčních projektech (obytný soubor Újezd nad Lesy) i urbanistických řešeních (Vítězné náměstí v Praze Dejvicích).

Nový koncept kolejí kromě pokojů s kuchyňským koutkem a vlastní koupelnou nabízí všechno, co mladí lidé potřebují k sociální interakci – velký sál, prostory pro sport a zábavu, služby, tichá zákoutí a uzavřené studovny. Společenská část se otevírá do zahrady a na terasu s výhledem. Schodiště s výtahy v atriu vytváří vertikální komunikační prostředí, které podporuje ideu společenství. V domě je podzemní garáž a místnost na kola.

Iniciativa vzešla od Karlín Group, později se přidala německá společnost International Campus, která dům posléze odkoupila a provozuje jej jako svůj první projekt ve střední Evropě v rámci mezinárodní sítě studentského bydlení THE FIZZ.