Zahálka
Project picture

Typ Projektu

Rezidenční

Architekt

Bevk Perović

Architekt

under-construction
architects

Architekt

Atelier Flera

Lokalita

Mezi Vodami 2349,
Praha 4 – Modřany

Realizace

2020

Velikost

27 401 m²

soubor 7 bytových domů, 800 bytů

Ocenění

Estate Awards 2021,

Best of Realty 2021 – 2. místo

Ekologicky šetrný projekt se nachází v místě bývalého brownfieldu. V současnosti je tato lokalita u Vltavy v blízkosti parků, golfového hřiště a cyklostezek velmi atraktivní. První fázi projektu navrhlo mladé české architektonické studio under-construction architects, druhá pochází od slovinského ateliéru Bevk Perović arhitekti, kteří jsou také autory urbanistického řešení. Každý z domů má svůj rukopis, přesto hovoří podobným architektonickým jazykem. Čtrnáctipatrová věž první fáze má průběžné balkony s výhledy do přírody. To opticky zvětšuje obytnou plochu a umožňuje maximální kontakt s exteriérem. Balkony doplňují multifunkční boxy, které poskytují proslunění bytů a zároveň soukromí. Důraz je kladen na jednoduchou údržbu, kvalitní provedení, prostorné vstupy a promyšlené dispozice.

Bevk Perović Arhitekti

 

Architektonickou kancelář založili v roce 1997 Matija Bevk a Vasa J. Perović. Renomovaný mezinárodní tým architektů je jednou z předních architektonických kanceláří ve Slovinsku s evropskou působností. Díla ateliéru byla oceněna pětkrát Plečnikovou cenou za architekturu, za Fakultu matematiky v Lublani získali prestižní evropskou Miese van der Rohe Award (2007).

 

under-construction architects

 

České architektonické studio manželů Vladimíra a Eriky Vašutových působí od roku 2007. Věnují se zejména rezidenčním projektům a rodinným domům, ale i interiérům (Kotelna) nebo naopak projektům většího rozsahu (Letiště Václava Havla). Jsou úspěšní v architektonických soutěžích.

Tvůrci projektu kladli na podobu a využití prostoru obklopujícího bytové domy stejné nároky jako na architekturu domů samotných. Velkorysé zahradní úpravy výrazně obohacují rezidenční funkci areálu o různorodé příležitosti k relaxaci i aktivnímu odpočinku individuálnímu, rodinnému i komunitnímu. Za krajinnými úpravami stojí Atelier Flera.