Dva Domy
Project picture

Typ Projektu

Rezidenční

Architekt

Bevk Perović
Arhitekti

Lokalita

Křižíkova 148/34,
Praha 8 – Karlín

Realizace

2022

Velikost

10 000 m²,

112 bytů

Ocenění

Estate Awards 2022,
2. místo

Dvojice elegantních a nadčasových velkoměstských domů se nachází v srdci Karlína poblíž Karlínského náměstí a metra Křižíkova. Autory jsou mezinárodně uznávaní architekti ze slovinského studia Bevk Perović Arhitekti. Projekt efektivně využil proluku a přirozeně navázal na okolní výstavbu komplexu Corso. Hlavním motivem návrhu bylo rozdělit masivní městský blok a proměnit jej v dynamickou strukturu která umožní proslunění všech jednotek.

Bevk Perović Arhitekti

 

Architektonickou kancelář založili v roce 1997 Matija Bevk a Vasa J. Perović. Renomovaný mezinárodní tým architektů je jednou z předních architektonických kanceláří ve Slovinsku s evropskou působností. Díla ateliéru byla oceněna pětkrát Plečnikovou cenou za architekturu, za Fakultu matematiky v Lublani získali prestižní evropskou Miese van der Rohe Award (2007).

Toho je dosaženo zeleným atriem, které rozděluje blok na “dva domy”, jeden s přísnou fasádou orientovanou do ulice a druhý s hravou fasádou do malého veřejného parku. Na domech se střídají dvě odlišné fasády s bílým a cihlovým keramickým obkladem které odkazují na typický stavební materiál historické průmyslové lokality.
Byty jsou prostorné a dispozičně zajímavé – nabízí několik duplexů i střešní penthouse, všechny mají balkon nebo terasu, v parteru jsou velkorysé obchodní prostory.