Kollárova
Project picture

Typ projektu

Rezidenční

Architekt

Šafer Hájek
Architekti

Lokalita

Praha 8 – Karlín

Realizace

2004 – 2006

Velikost

2 631 m²,
20 bytových jednotek

Ocenění

Nový domov 2006, Grand Prix obce Architektů, Best of Realty 2006 – 3. místo

Rekonstrukce pavlačového domu z poloviny 19. století s moderní dostavbou do vnitrobloku byla prvním rezidenčním projektem Karlín Group při urbanistické obnově Karlína. Šafer Hájek Architekti citlivě zakomponovali do této památkově chráněné budovy novou hmotu, která svou odstupňovanou kompozicí otevřela dům slunci a výhledům do zeleně.

Šafer Hájek Architekti

 

Jaroslav Šafer a Oldřich Hájek založili ateliér Šafer Hájek Architekti v roce 1993. Od té doby navrhli řadu významných staveb a architektonických souborů, které získaly ocenění jak v architektonických soutěžích, tak v soutěžních přehlídkách realizovaných staveb. Ateliér má v portfoliu stavby bytové, občanské, krajinářské, soukromé i pro veřejný sektor. Mezi výrazné realizace patří konverze Zámeckého hotelu v Dolních Břežanech a novostavby bytových domů, z nichž například River Diamond patří rovněž mezi projekty Karlín Group.

Urbanisticky navazuje bytový dům na park, který nahradil tovární haly a svou zelení dnes odděluje sousedící administrativní komplex Corso architekta Ricarda Bofilla. Přirozeně je využito atmosféry Karlínského náměstí s monumentálním Kostelem Cyrila a Metoděje a parkem lemovaným nejrozsáhlejší platanovou alejí v Praze.